Dzień Ziemi

opublikowane: 24 kwi 2018, 03:33 przez Przedszkole Karlino   [ zaktualizowane 24 kwi 2018, 03:34 ]

Dzień Ziemi

24. kwietnia w naszym przedszkolu świętowaliśmy obchody ,,Dnia Ziemi". W tym celu wszystkie oddziały udały się do sali Karlińskiego Ośrodka Kultury, gdzie bogaty program artystyczny uwrażliwiający na potrzebę dbania o przyrodę, przygotowały dzieci z grupy Sówki wraz ze swoimi Paniami. Po występie przyszedł czas na zabawę badawczą- segregację śmieci. Dzieci wykazały się nie lada wiedzą i świetnie poradziły sobie z zadaniem. Następnie, wybrani wcześniej przedstawiciele grup, wcielili się w rolę modeli i zaprezentowali piękne, niepowtarzalne stroje ekologiczne. Wszystkie z przygotowanych propozycji były niezwykle oryginalne i pomysłowe, a każda z grup otrzymała w nagrodę dyplom ,,miłośników przyrody". Uwieńczeniem dnia było sadzenie wybranych roślin przed budynkami placówek.