Dzień Rodziny

opublikowane: 27 maj 2017, 03:18 przez Przedszkole Karlino   [ zaktualizowane 27 maj 2017, 18:19 ]

Dzień Rodziny- Zdjęcia

Jaś i Małgosia- film

26 maja w naszym przedszkolu cała społeczność obchodziła „Święto Rodziny”. W tym roku dla odmiany, to nie dzieci sprawiły prezent w postaci przygotowanego przedstawienia swoim rodzicom lecz nauczyciele z myślą o tych małych i dużych przygotowali spektakl teatralny pt. Jaś i Małgosia. W bajce wystąpiły osoby na co dzień znane i lubiane przez dzieci. Przedstawienie bardzo podobało się przedszkolakom. Bajkę opowiadał Zajączek (P. Kasia Wojciechowska), w roli Mamy i Taty odnaleźli się Pani Magdalena Kolbusz oraz Pan Dariusz Wojciechowski. Nieocenioną parą rodzeństwa Jasia i Małgosi wcielili się: Pani Helena Anioł oraz Pani Agata Wojda. Postrachem widzów okazał się wilk (P. Kasia Owczarz) oraz czarownica (P. Marta Ruskowiak), która ku przestrodze wszystkich dzieci ostrzegała przed łakomstwem i konsekwencjami nieposłuszeństwa wobec rodziców. Scenografię wypełniły drzewka, w które wcieliły się: P. Monika Kalitkiewicz, P. Marlena Orlik, P. Agnieszka Pizon, P. Bogumiła Majszewska, P. Ania Musioł oraz  P. Hania Piotrowska. Za oprawę muzyczną odpowiedzialna była P. Żaneta Karolczyk.

Po przedstawieniu na dzieci czekało mnóstwo atrakcji, a przedszkolaki miały okazję spędzić aktywnie czas ciesząc się z obecności Mamy i Taty. Niespodzianek było bez liku: kawiarenka z pysznościami, wata cukrowa, popcorn, puszczanie baniek mydlanych, mobilna lodziarnia, mobilne miasteczko, malowanie twarzy, kącik plastyczny,  kącik rybacki, jazda konna, różnego rodzaju "dmuchańce" do skakania i fikania. Chłopcy w towarzystwie tatusiów, z ogromnym  zainteresowaniem oglądali samochód Straży Miejskiej. Dziewczynki wraz z mamusiami dawały upust swoim artystycznym umiejętnościom w kąciku plastycznym. Wokół widać było roześmiane buzie nie tylko dziecięce, lecz także i te nieco starsze. Tego dnia zabawy królowały w naszym ogrodzie przedszkolnym. To był dzień pełen niezwykłych wrażeń.