Dzień postaci z bajek w grupie Puchatki

opublikowane: 21 lis 2016, 05:31 przez Przedszkole Karlino   [ zaktualizowane 21 lis 2016, 06:00 ]

Dzień postaci z bajki
Nie od dziś wiadomo, że bajki nie tylko powinny umilać dzieciom czas, ale także uczyć i pokazywać sytuacje, z którymi mamy do czynienia na co dzień, w sposób bardziej przystępny niż tylko pogadanka. Dzięki bajkom, dziecko może wczuć się w sytuację głównego bohatera, zobaczyć jak radzi sobie z problemami, czy też przeanalizować jego postępowanie i wyciągnąć wnioski na przyszłość.
Temu też, służyć miały zajęcia i zabawy w grupie Puchatki.. Starszaki miały możliwość przypomnienia/poznania, najpiękniejszych bajek i baśni, m.in.: Trzy świnki, Jaś i Małgosia, Kopciuszek, Królewna Śnieżka,Czerwony Kapturek, Pinokio, Dziewczynka z Zapałkami. Każda z nich, była wyjściem do poruszenia ważnych tematów, związanych m. in. z wartościami, bezpieczeństwem czy uczuciami. Zwieńczeniem były obchody Dnia Postaci z Bajek, które obfitowały w zabawy i konkursy.
To był wyjątkowo mile spędzony dzień z... Kopciuszkiem.