Aktualności‎ > ‎

Dzieci starsze- zabawy

opublikowane: 18 mar 2020, 01:50 przez Przedszkole Karlino   [ zaktualizowane 18 mar 2020, 02:28 ]

Dzieci starsze-zabawy

Drodzy Rodzice/ Opiekunowie!

Mamy dla Was kolejna propozycję zabaw dotyczących utrwalenia dni tygodnia oraz miesięcy. Te aktywności doskonale sprawdzą się dla dzieci starszych.

Przykłady zabaw:

- Zabawa w klasy z dniami tygodnia. Za pomocą taśmy malarskiej możemy przykleić na podłodze kolorowe kartki z dniami tygodnia, gramy na takiej samej zasadzie jak w klasy. Wspaniała zabawa i nauka w jednym.

- Siadamy naprzeciwko dziecka – rzucamy lub turlamy piłkę do siebie. Każda osoba która ma piłkę mówi kolejny dzień tygodnia.

-Z papieru wycinamy kamienie lub używamy prawdziwych, podpisując kolejnymi dniami tygodnia. Dziecko jak w grze w klasy, skacze obok kamieni mówiąc kolejne dni tygodnia.

-Z kawałków sznurka lub wstążek układamy na podłodze siedem pętli umieszczając w środku każdej etykietę z dniem tygodnia. Chodzimy wokół pętli i gramy na instrumencie muzycznym lub puszczamy dowolną muzykę, w chwili gdy muzyka ucichnie, ktoś z rodziców lub opiekunów głośno mówi dzień tygodnia, a zadaniem dziecka jest wskoczyć w odpowiednie koło.

TE SAME ZABAWY MOŻEMY WYKORZYSTAĆ PRZY UTRWALENIU MIESIĘCY.

Zachęcamy również do utrwalania piosenki i wiersza miesiąca, które znajdują się na stronie internetowej przedszkola w zakładce poszczególnych grup.