"Dzieciaki Mleczaki"

opublikowane: 5 lut 2019, 01:28 przez Przedszkole Karlino   [ zaktualizowane 7 lut 2019, 10:15 ]
 "Dzieciaki Mleczaki"

Od września dzieci z grup „Tygryski”, „Pszczółki”, „Kangurki” i „Króliczki” realizowały program edukacyjny „DZIECIAKI MLECZAKI”. Program ten powstał z inicjatywy Polskiej Izby Mleka. Celem programu jest m.in.: wzrost świadomości dzieci nt roli mleka i produktów mlecznych, edukacja nt walorów mleka i jego przetworów, kreowanie mody na picie mleka od najmłodszych lat. Wychowankowie poprzez organizowanie różnorodnych sytuacji edukacyjnych uczyli się jak ważne dla naszego organizmu jest spożywanie mleka i produktów mlecznych. Na organizowanych zajęciach w ramach projektu dowiedzieliśmy się, w jakich produktach mlecznych możemy znaleźć mleko. Dzieci kosztowały wybrane produkty, po czym określały, który produkt wyprodukowany został z mleka. Dzięki historyjce obrazkowej „Jak powstaje mleko?” ustalaliśmy także, jaką drogę musi odbyć mleko, aby trafić od rolnika na sklepową półkę. Na zakończenie cyklu zajęć wykonaliśmy także pyszne desery mleczne. Zorganizowaliśmy także w naszych salach kąciki tematyczne „Gdzie znajdziemy mleko”, w którym gromadziliśmy najróżniejsze opakowania po produktach zawierające w swoim składzie mleko oraz wykonaliśmy zdrowe kanapki z produktami mlecznymi.