Czytajmy dzieciom

opublikowane: 1 lis 2016, 11:33 przez Przedszkole Karlino
Czytające przedszkole

Nasze przedszkole już od kilku lat realizuje Program „Czytające Przedszkole” w ramach Kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom”.
We wrześniu akcję”Czytanie na dywanie” we wszystkich grupach rozpoczęły nauczycielki czytając codziennie swoim podopiecznym bajki, baśnie i legendy.
W październiku wychowawczynie podjęły następujące działania:
- gościem w grupie „Króliczki” była Pani Elżbieta Napieraj, która wykonuje zawód pielęgniarki. Pani Ela przeczytała przedszkolakom bajkę pt „Konik co od innych stroni”. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały przygód małego kucyka. Dodatkowym celem spotkania było przedstawienie tajników zawodu pielęgniarki co wywarło duże wrażenie na dzieciach, które zadawały wiele pytań. Na koniec wręczono P. Eli przepiękny dyplom oraz podziękowano za spotkanie.
- grupę „ Sówki” we wtorki odwiedzały dzieci ze Szkoły Podstawowej w Karlinie, aby wprowadzić młodsze koleżanki i kolegów w „ Świat bajek”. Dzieciom bardzo się podobało, uważnie słuchały każdej przeczytanej bajki.
- grupy Kłapouszki i Puchatki odwiedziły Bibliotekę Miejską gdzie wysłuchały bajkę „Biedronka”, rysowały ilustrację na podstawie wysłuchanego tekstu. Kłapouszki odwiedziła w przedszkolu Pani Anna Olszewska, która przeczytała bajkę wybraną przez samych przedszkolaków. Dzieci poznały również zawód farmaceutki. Wizytę złożyły dzieci z grupy Prosiaczki i wspólnie wysłuchały bajki. Były też wspólne zabawy i pląsy oraz wspaniały dzień urodzin Kłapouszka.
- grupę Puchatki i Tygryski odwiedził niezwykły gość -doktor Elżbieta Wójcik,która przypomniała dzieciom bajkę „Czerwony Kapturek”. Puchatki świętowały także urodziny misia Puchatka. W ramach akcji przedstawiły inscenizację „Na straganie” starszym kolegom i koleżankom z klasy I i II tutejszej szkoły oraz swoim rodzicom. Natomiast uczniowie z klasy II zaprezentowali przedszkolakom teatrzyk „Czerwony Kapturek”

Zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych do włączenia się do Naszych działań oraz czekamy na Państwa propozycje.