Czytające przedszkole- listopad

opublikowane: 2 gru 2016, 12:26 przez Przedszkole Karlino   [ zaktualizowane 3 gru 2016, 08:04 ]
Głównym celem akcji „Cała Polska czyta dzieciom” jest promowanie wśród dzieci czytania bajek i baśni jako sposobu na ich rozwój, kształcenie, zdobywanie wiedzy i wychowanie szczęśliwego człowieka.
W ramach Programu „Czytające Przedszkole” w  listopadzie  odbyły się następujące działania:
1.Grupę Maleństwa odwiedził pan Paweł Koziak, tata Poli oraz pan Arkadiusz Wojda, który przeczytał  opowieść o policyjnym radiowozie. Czytaniu Pana Policjanta przysłuchiwała się również grupa Biedroneczki.
-Rodzice czytają, dzieci słuchają: O Przygodach Kubusia Puchatka dzieciom z grupy Maleństwa przeczytała mama Janka, pani Karolina. Bajkę maluchom czytała również pani Magda, mama Mai.
2. Dla grupy Kangurki bajkę przeczytała Pani Pielęgniarka.
3. Dzieciom z grupy Króliczki bajkę przeczytała Pani Sylwia, mama Filipka.
4.W grupie  Żabki,bajkę „Czerwony Kapturek”  przygotowała i  przeczytała młodzież z karlińskiego gimnazjum.
5.Grupę „ Sówki” odwiedzili rodzice : mama Amelki, mama Igora, mama Kacpra,   tata Oskara, tata Juliana, oraz babcia Ali i Julii, którzy wprowadzili przedszkolaków w „ Świat bajek”
6.W grupie „Kłapouszki” także rodzice czytali  bajeczki: Pani Marlena-mama Tomka, Pani Gabrysia-mama Amelii, Pan Krystian- tata Zuzi, Pani Krzysia- mama Marysi, Pani Elwira-mama Amelii.
7. Bibliotekę Miejską odwiedziły dzieci z grupy Tygryski, gdzie wysłuchały bajkę i wykonały ilustrację do niej.
8.Przedszkolakom z grupy „Puchatki” bajki czytali rodzice:mama Oli i Ali -Pani Danusia, Pani Martyna -mama Agnieszki,Pani Jola-mama Mikołaja, Pani Ania-mama Emilki,Pani Asia i Wiktoria-mama i siostra Wiktorii. Po wysłuchaniu utworu dzieci zapraszały swoich bliskich na wspólne zabawy  z repertuaru dziecięcego.
    Serdecznie dziękujemy Panom Policjantom za czytanie bajek i przybliżenie dzieciom zawodu  policjanta.
Młodzieży należą się pochwały za zaangażowanie i odwagę.
Składamy gorące podziękowania rodzicom, którzy wsparli nasze działania.