Czyste powietrze wokół nas

opublikowane: 25 kwi 2017, 06:27 przez Przedszkole Karlino

Czyste powietrze wokół nas- Biedroneczki

Czyste powietrze wokół nas- Maleństwa

Od kilku lat w naszym przedszkolu realizowany jest program edukacji antytytoniowej pod hasłem: CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS.” W tym roku program będzie realizowany w trzech najmłodszych grupach od kwietnia do końca czerwca. Program "Czyste powietrze wokół nas" ma charakter profilaktyczny i jego celem jest przede wszystkim wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy. W dalszej perspektywie jest wstępem  do asertywnych zachowań dzieci w obronie własnych praw i własnego zdrowiaWarto podkreślić, że program antytytoniowy nie jest wymierzony przeciwko rodzicom lub bliskim, którzy są palaczami, lecz ma za zadanie zwrócić ich uwagę na zjawisko biernego palenia na dzieci.

Pierwsze zajęcia już się odbyły, a oto efekty naszej pracy utrwalone na fotografiach.