Cała Polska Czyta Dzieciom- luty

opublikowane: 6 mar 2019, 00:42 przez Przedszkole Karlino
W miesiącu lutym w ramach akcji ,,Cała Polska Czyta Dzieciom" oddziały przedszkolne wraz z wybranymi bajkami odwiedziło starsze rodzeństwo naszych przedszkolaków, a także ich ciocie i wujkowie. Natomiast do Biblioteki Miejskiej w Karlinie tym razem zawitały dzieci z grupy ,,Kłapouszki". Przedszkolaki wysłuchały bajki pt.: „Kicia Kocia w przedszkolu”, opowiadały treść bajki, a następnie ją zilustrowały. Pani bibliotekarka w przystępny sposób opowiadała o bibliotece i o zbiorach znajdujących się na półkach. Dzieci poznały zasady wypożyczania książek oraz dowiedziały się także, jak należy dbać o książki. Przedszkolaki z zainteresowaniem zapoznały się z nowym dla nich miejscem. Kilkoro z nich, było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami, ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek.