Cała Polska Czyta Dzieciom- listopad

opublikowane: 7 gru 2017, 12:48 przez Przedszkole Karlino

Czytające Przedszkole- listopad

Kontakt z książką odgrywa znaczącą rolę w wychowaniu i rozwoju człowieka począwszy od jego najmłodszych lat. Aktywizuje rozwój intelektualny i emocjonalny, budzi wrażliwość estetyczną, sprzyja rozwijaniu postaw twórczych oraz wyzwala ekspresję dziecięcą. Dlatego też nasze przedszkole po raz kolejny przyłączyło się do ogólnopolskiej akcji ,,Cała Polska Czyta Dzieciom” realizując program pod hasłem ,,Czytające Przedszkole”. Działania nauczycieli – codzienne czytanie wychowankom w różnych porach dnia, wspierane są przez zaproszonych do przedszkola gości. W listopadzie do wsparcia tejże inicjatywy zaprosiliśmy członków rodzin naszych przedszkolaków:
* Pszczółki ze swoją bajeczką z dzieciństwa odwiedziła mama Mai, która oczarowała dzieci bajeczką o przygodach Bambi. Mama Doriana przeczytała bajkę o lubianym przez wszystkie dzieci piesku Reksio. Natomiast tata Huberta zaprezentował bajkę o Kubusiu Puchatku.Dzieci z ogromnym zainteresowaniem śledziły przygody bohaterów,a panująca atmosfera skupienia i ciszy oznaczała, że wybór książki był trafny.
* Puchatkom czytały mama Ady oraz mama Grzesia T.
* Kłapouszki z bajkami odwiedzili tata Kai, mama Lenki, mama Igi oraz mama Sebastiana
* W grupie Biedronki bajki przeczytały mama Zuzi i Gabrysi K., mama Basi, mama Gabrysi P. oraz mama Lenki
* Kangurkom bajkę przeczytała babcia Krzysia
* Króliczki z bajkami odwiedziły mama Filipa oraz mama Oliwiera
* Do Żabek zawitały mama Igora oraz mama Nikoli
* Prosiaczki w zaczarowany świat bajek i baśni wprowadziła babcia Mai R.
* Dla Sówek bajkę przeczytała babcia Oli.