Biedronki uczą się programować

opublikowane: 3 lis 2018, 05:45 przez Przedszkole Karlino   [ zaktualizowane 3 lis 2018, 05:47 ]

Uczymy się programować

Drugi miesiąc przygody z ogólnopolskim programem „Uczymy Dzieci Programować” już za nami. Wiele się działo.. Z początkiem miesiąca przedszkolaki poznały aplikację Scratch Junior w której wykorzystując komendy tworzy się skrypt a co za tym idzie, prostą animację utworzoną wedle pomysłu i kreatywności dziecka. Następne zadanie dotyczyło odnalezienia kodu do zabawek, rozwijało to umiejętność logicznego myślenia, planowania i oczywiście współpracy w grupie. Od 15 do 19 października braliśmy udział w Europejskim Tygodniu Kodowania w którym wzięło udział aż 8300 dzieci z całego kraju. W ciągu tego pracowitego tygodnia, każdego dnia mieliśmy inne zadanie do spełnienia: poznaliśmy historię CodeWeek, udało nam się stworzyć kod/drogę z warunkiem prowadzący od startu do mety z zachowaniem warunku poprowadzenia trasy przez kolejne litery tworzące napis „Code Week”, kodowaliśmy informację dotyczące naszego województwa, poznaliśmy miejsca, które warto w nim odwiedzić, stworzyliśmy też mapę Karlina, po którym wybraliśmy się na spacer za pomocą strzałek kierunkowych a na koniec wspólnie wykonaliśmy pracę plastyczną a co za tym idzie zrealizowaliśmy wszystkie 5 zadań!! Brawo My! Po wyczerpującym tygodniu kodowania na przedszkolaki czekała ogromna niespodzianka- aż 4 roboty do nauki programowania, które zakupił Pan Ditlev Hovmand! W ostatnią środę miesiąca zaprosiliśmy naszego darczyńcę na zajęcia, w których połączyliśmy programowanie z językiem angielskim.