Puchatki i Sówki na wycieczce w Ośrodku Edukacji Ekologicznej

opublikowane: 1 cze 2017, 08:21 przez Przedszkole Karlino   [ zaktualizowane 1 cze 2017, 08:23 ]
W środę dzieci 5 i 6 letnie wyruszyły na wycieczkę autokarową. „Puchatki” i „Sówki”  uczestniczyły w zajęciach w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Lipiu. Spotkanie podzielone było na kilka części. Pierwsza część odbywała się w sali bioróżnorodności. Pani Ela przedstawiła korzyści, jakie daje nam las.
Dzieci uczestniczyły w zajęciach terenowych i  laboratoryjnych. Odpowiadały na zagadki słowne, wzrokowe i słuchowe. Wszystkie dzieci zasłużyły na cukierki, a najbardziej aktywne otrzymały upominki.
Piknik to ostatnia część spotkania. Posiłek składał się z kiełbaski pieczonej nad ogniskiem, bułeczki i soku. Nie zabrakło również zabaw na powietrzu.Na zakończenie było wspólne zdjęcie.
W radosnych nastrojach dzieci wróciły do przedszkola.