Zdrowo jem, więcej wiem!

opublikowane: 14 lis 2016, 03:48 przez Przedszkole Karlino   [ zaktualizowane 14 lis 2016, 03:49 ]
Realizujemy projekt „Zdrowo jem, więcej wiem!”

Najstarsza grupa przedszkolaków – Kłapouszki- przystąpiła do realizacji projektu fundacji BOŚ Bank pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser- Dudy. Projekt ma na celu propagowanie zdrowych nawyków żywieniowych oraz zdrowego trybu życia i realizowany jest w trzech blokach- jesiennym, zimowym, wiosennym. Podczas pierwszego etapu dzieci między innymi: poznawały dobroczynne właściwości owoców i warzyw, przygotowywały sałatkę, wykonywały plakaty promujące zdrowe odżywianie, zbierały pomysły na ciekawe gry i zabawy na świeżym powietrzu. Do realizacji projektu włączeni zostali także rodzice, którzy poszerzyli swoje wiadomości na temat zdrowego odżywiania dzieci oraz ich aktywności fizycznej.