Artos

opublikowane: 5 gru 2017, 09:50 przez Przedszkole Karlino   [ zaktualizowane 5 gru 2017, 09:51 ]

Artos

Koncerty umuzykalniające ARTOS pod patronatem Filharmonii Koszalińskiej na trwałe wpisały się w kalendarz przedsięwzięć przedszkolnych.  Celem comiesięcznych spotkań jest uwrażliwienie dzieci na piękno muzyki poważnej,  zapoznanie z podstawowymi terminami muzycznymi oraz  nazwami prezentowanych instrumentów. Forma przekazu oraz czas trwania audycji dostosowane są do wieku odbiorców, dlatego podczas przedszkolnych koncertów  muzyki poważnej często bywa zabawnie i całkiem niepoważniej. Tematyka spotkań jest różnorodna. Do tej pory przedszkolaki uczestniczyły w koncertach pt. Pory roku w nutach, Muzyka kontynentów, Zupa koncertowa oraz Pokłócone instrumenty. Artyści zawsze wywołują wśród przedszkolaków ogromne wrażenie zachwycając prezentowanym kunsztem muzycznym.