Akcja Sprzątanie Świata

opublikowane: 15 wrz 2017, 11:30 przez Przedszkole Karlino

Podczas tegorocznych obchodów Akcji "Sprzątania Świata" nasze przedszkole odwiedził niecodzienny gość. Śmieciowy stworek postanowił wziąć sprawy w swoje ręce, by uświadomić dzieciom, jak ważne jest dbanie o naszą planetę. Niecodzienny cudak wyjaśnił przedszkolakom, dlaczego należy segregować odpady korzystając z odpowiednio przystosowanych kolorowych pojemników. Dzieci odpowiednio zmotywowane do działania wyruszyły ulicami Karlina w celu poszukiwania śmieci. W ogrodzie przedszkolnym również zrobił się niesamowity bałagan. Z uśmiechami na buziach  i ogromnym entuzjazmem przedszkolaki udały się do okolicznych parków, aby wspólnie uporządkować miejsca codziennych spacerów. Worki powoli zapełniały się, a dzieciaki ochoczo uwijały się pomiędzy drzewami głośno informując wszystkich o większych  „znaleziskach”.