Akcja Sprzątanie Świata

opublikowane: 21 wrz 2016, 05:03 przez Przedszkole Karlino
Sprzątamy Świat

Podczas tegorocznych obchodów Akcji "Sprzątania Świata" nasze przedszkole odwiedził niecodzienny gość. Wróżka postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce, by uświadomić dzieciom, jak ważne jest dbanie o naszą planetę. Poprzez wspólną zabawę przedszkolaki miały okazję doświadczyć: czym jest recykling oraz surowce wtórne. Zadaniem dzieci było wyruszenie ulicami Karlina na poszukiwanie śmieci; w celu wysprzątania naszego miasta. W ogrodzie przedszkolnym również zrobił się niesamowity bałagan. Z uśmiechami na buziach  i ogromnym entuzjazmem przedszkolaki wyruszyły do okolicznych parków, aby wspólnie uporządkować miejsca codziennych spacerów. Worki powoli zapełniały się, a dzieciaki ochoczo uwijały się pomiędzy drzewami głośno informując wszystkich o większych  „znaleziskach”.  Dzieci  na długo zapamiętają ten dzień, a wizyta  Wróżki będzie im przypominała o konieczności wyrzucania śmieci do kosza.