Aktualności‎ > ‎

Akcja Sprzątania Świata

opublikowane: 23 wrz 2019, 10:25 przez Przedszkole Karlino

Dnia 23 września odbyła się akcja „Sprzątania Świata”. Tego dnia do przedszkola przy ul. Moniuszki zawitał Ekoludek, który wyjaśnił dzieciom cel naszego spotkania, zwracając szczególną uwagę na segregowanie odpadów. Dzieci chętnie brały udział w zabawie, odpowiadały na pytania, segregowały odpady, wraz z Nauczycielkami wykonały grupową pracę plastyczną z odpadów „stworek potworek”. Była też „wojna na kulki” która była dużą atrakcją dla dzieci. Na koniec każda z grup otrzymała rękawiczki i worki na śmieci i aktywnie sprzątała Naszą Ziemię. Wszyscy byli bardzo zaangażowani.
Natomiast w oddziałach przy ul. Traugutta do akcji „Sprzątania Świata” włączyli się również rodzice. Nauczycielki szczególną uwagę zwróciły na segregowanie odpadów oraz recykling. Dzieci z zainteresowaniem i chęcią brały udział w rozmowie, odpowiadały na zadane pytania. Jednak główną atrakcją tego dnia było sprzątanie „Naszej Ziemi”, nad którym cały czas czuwali rodzice wraz Paniami dbając o bezpieczeństwo przedszkolaków.
Wszyscy zebrani otrzymali rękawiczki i worki na śmieci. Było widać zaangażowanie w całą akcje. Wszystkie zapełnione worki zostały zważone by wyłonić zwycięską grupę i włożone do odpowiedniego kosza. Gratulacje dla „Puchatków” za największą ilość zebranych śmieci oraz ogromne podziękowania dla wszystkich którzy pomogli nam sprawić by nasza Ziemia była czysta!