Bez nazwy‎ > ‎

Akcja Sprzątania Świata

opublikowane: 22 wrz 2018, 09:18 przez Przedszkole Karlino   [ zaktualizowane 22 wrz 2018, 09:20 ]
W miesiącu wrześniu odbywa się Ogólnopolska Akcja Sprzątania Świata, w której jak co roku udział bierze również nasze przedszkole. 21. września dzieci wraz z paniami wyposażone w worki oraz rękawiczki, ochoczo przystąpiły do działania. Zanim to jednak nastąpiło, dzieci wzięły udział w rozmowie dotyczącej konieczności segregacji odpadów oraz poznały kolory pojemników do których należy wrzucać posortowane śmieci. Wyposażone w taką wiedzę, nie miały najmniejszych problemów z wykonaniem powierzonych zadań. Przedszkolaki z oddziałów przy ul. Moniuszki oczyszczały z odpadów ogród przedszkolny, natomiast starsze dzieci z oddziałów przy ul. Traugutta wyruszyły w teren. Dzieci były pełne entuzjazmu i prześcigały się w noszeniu worków, oczywiście pamiętając o segregacji. Wszystkie spisały się na medal, za co każda z grup otrzymała pamiątkowy dyplom. Akcja miała na celu wzbudzanie poczucia odpowiedzialności wobec przyrody oraz konieczności ochrony środowiska.