Akademia eksperymentów- zabawy badawcze z magnesem

opublikowane: 19 gru 2016, 07:59 przez Przedszkole Karlino   [ zaktualizowane 19 gru 2016, 08:01 ]

Zabawy badawcze z magnesem

Magnetyzm to takie tajemnicze zjawisko niczym magia. To wielka siła, która działa na naszej planecie i całym wszechświecie. Ze zjawiskiem magnetyzmu spotkały się w grudniu dzieci z oddziałów I i III w ramach prowadzonej innowacji pedagogicznej.

Przedszkolaki miały możliwość oglądania przygotowanych magnesów, ich dotykania, określania widocznych cech. Najbardziej zafascynowała ich zabawa magnesami, podczas której obserwowały ich zachowania. Podczas przeprowadzanych doświadczeń dzieci poznały niektóre rodzaje i właściwości magnesu. Uczyły się współdziałać w zespołach oraz kształciły umiejętności wnioskowania i uogólniania.