Akademia eksperymentów- wiatr

opublikowane: 28 kwi 2017, 04:30 przez Przedszkole Karlino

Akademia eksperymentów- Maleństwa

Akademia eksperymentów- Kangurki

Dzieci z grupy „Maleństwa” i „Kangurki” podczas kwietniowych zajęć w ramach „Akademii eksperymentów” postanowiły wyjaśnić zawiłości z niewidzialnym powietrzem i przeprowadzić kilka prostych eksperymentów. Przedszkolaki przekonały się na własne oczy jak powietrze dopasowuje się do przedmiotów oraz jaką ma moc. Następnie nadszedł czas na sprawdzenie siły powietrza, którym same dzieci dysponują. Przedszkolaki dmuchały w gazety, piórka i torebki foliowe próbując wprowadzić je w ruch. Dzieci dmuchały także w słomki, tworząc bąbelki powietrza oraz robiły bańki mydlane. Ciekawym eksperymentem okazała się zabawa z suszarką i balonem. Powietrze wydobywające się z suszarki wprowadzało w ruch balon sprawiając dzieciom wiele radości. Zabawy badawcze z powietrzem okazały się bardzo ciekawe i atrakcyjne dla dzieci Poznając właściwości powietrza przedszkolaki świetnie się bawiły oraz wiele się nauczyły.