Akademia eksperymentów- Śnieg i lód

opublikowane: 30 sty 2017, 11:09 przez Przedszkole Karlino   [ zaktualizowane 30 sty 2017, 11:10 ]
Dziś sala przedszkolna zamieniła się w jeziorko, na którym pływały kry nawiązujące do tematu zajęć innowacji pedagogicznej pt. Akademia Eksperymentów. Śnieg i lód niebywale zaintrygowały naszych podopiecznych. Przedszkolaki miały możliwość przekonać się, na czym polega zjawisko topnienia oraz zamarzania cieczy. Dzieci poznały zastosowanie zamrażarki, dowiedziały się w jaki sposób zrobić lód o różnorodnych smakach i kolorach. Maluszki samodzielnie manipulowały sztucznym śniegiem próbując ulepić kule i tworzyć zimowe obrazy. Przedszkolaki, podczas tych zajęć mogły samodzielnie zbadać właściwości lodu. Niebywałą ciekawostką dla dzieci było rozpuszczenie zimowego puchu, który okazał się wodą pełną zanieczyszczeń. Po dzisiejszych zajęciach dzieci obiecały, iż już nigdy nie będą lizać śniegu, a jedynie pyszne lody na patyku:)