Akademia eksperymentów- siejemy,sadzimy

opublikowane: 31 mar 2017, 03:48 przez Przedszkole Karlino   [ zaktualizowane 31 mar 2017, 03:53 ]

Siejemy, sadzimy-Maleństwa

Siejemy, sadzimy- Kangurki

Jak to wiosną bywa przyroda budzi się do życia, wokół robi się zielono, słychać śpiew ptaków. Jest to również dobry czas na sianie i sadzenie. Nasz przedszkolny „ogródeczek” też doczekał się wiosny. W ramach innowacji pedagogicznej „Akademia eksperymentów”  przedszkolaki miały okazję wcielić się w rolę ogrodników. Dzieci samodzielnie przygotowały akcesoria (donice, ziemie, nasiona) pod uprawę roślin. Przedszkolaki zapoznały się z wyglądem nasion niektórych warzyw i ziół. Następnie z ochotą przystąpiły do sadzenia. Do ziemi trafiły między innymi nasiona bazylii, kolendry, pomidorków, cebulki szczypiorku, maciejki, mieczyka, owsa itp.Od momentu wysiania minęło już trochę czasu. Obserwujemy z ciekawością jak rozwijają się nasze roślinki i bardzo cieszyła nas każda gałązka i zielony listek.  Związku z tym, iż nasz ogródek obrodził już w plony postanowiliśmy wykonać wiosenne kanapki. Przedszkolaki samodzielnie smarowały chleb masłem i układały warzywa, po czym zjadały całość ze smakiem. Według dzieci były to najpyszniejsze zajęcia:)