Akademia eksperymentów- piasek

opublikowane: 21 cze 2017, 10:28 przez Przedszkole Karlino

Piracka wyspa tajemnic

Koniec roku szkolnego to czas podsumowań. Nadszedł zatem czas na podsumowanie ostatnich już zajęć w ramach innowacji pedagogicznej „Akademia Eksperymentów”. W czerwcu przedszkolaki odkrywały właściwości piasku. Związku z powyższym grupy Kangurki i Maleństwa wybrały się na wycieczkę do Sali zabaw Madagaskar w Koszalinie, by uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych pt. Piracka wyspa tajemnic. Nasze dzieci okazały się małymi  odkrywcami żądnymi przygód. Na czas zabawy zamienili się w odważnych piratów. Zadaniem przedszkolaków było wypełnienie szeregu zadań o pirackim charakterze m.in. wyławianie drogocennych pereł, sprawdzanie siły kamratów poprzez przeciąganie liny, łowienie ryb pirackimi hakami, wybudowanie z wielkich klocków pirackiego okrętu. Dzieci uczestniczyły także w pirackich rozrywkach: urządzono piracką dyskotekę i harce na dmuchanej zjeżdżalni. Na pamiątkę mali piraci zabrali ze sobą prawdziwą piracką mapę Odkrywców Madagaskaru, na której każdy przedszkolak zostawił swój odcisk palca, dowód na przynależność do grupy piratów. Ahoj przygodo!