Akademia eksperymentów

opublikowane: 1 paź 2016, 07:50 przez Przedszkole Karlino
 Akademia eksperymentów

Akademia eksperymentów to innowacja pedagogiczna, której celem jest zastosowanie ciekawych, badawczych zabaw i doświadczeń w pracy z dziećmi. W tym roku szkolnym w innowacji biorą udział oddziały: I oraz III. Dzięki korzystaniu z  prawdziwych atrybutów chemika (fartuszek, okulary, probówki itp.) każde dziecko przez chwilę może poczuć się jak prawdziwy naukowiec. Stosowanie wszystkim dobrze znanych przedmiotów domowego użytku czyni nasze eksperymenty przystępnymi i bardziej zrozumiałymi dla naszych małych przedszkolaków. Mimo, iż niektóre eksperymenty wydają się trudne, bo związane są z dziedzinami, takimi jak: fizyka lub chemia, to dają dziecku okazję do odkrywania i zgłębiania fascynującego świata przyrody i techniki, a wiedza i umiejętności zdobywane we wczesnym dzieciństwie staną się inspiracją i pomostem do wiedzy zdobywanej na kolejnych szczeblach edukacji.

Pierwsze zajęcia w ramach Akademii eksperymentów już za nami. Było zdrowo, kolorowo, ciekawie i... ...smacznie:)

Zajęcia w ramach „Akademii Eksperymentów” mają na celu przybliżenie dziecku świata nauki. Dzięki samodzielnemu eksperymentowaniu dzieci mają możliwość szukania odpowiedzi na różne, ciekawe pytania. Na pierwszych zajęciach przedszkolaki zapoznały się z przekrojem warzyw, owoców, dopasowywały ich połówki, układały puzzle. Samodzielnie kroiły owoce, oglądały je pod lupą, by określić z czego się składają, które następnie nabijały na słomki i wykonały jesienne stworki, a także poznały zastosowanie miksera tworząc wieloowocowe napoje...  zaś najbardziej podobało im się podjadanie samodzielnie pokrojonych smakołyków:)