AKTUALNOŚCI- PRZEDSZKOLE MIEJSKIE

Zajęcia otwarte- Kangurki

opublikowane: przez Przedszkole Karlino

Dnia 20.03.2019 r. w grupie Kangurki odbył się dzień otwarty. Zajęcia
rozpoczęły się przedstawieniem. Mali artyści wcielili się w swoje role profesjonalnie. W kolejnej części spotkania odbył się wiosenny test dla przedszkolaków, który wszyscy zdali znakomicie. Rodzice nagrodzili swoje pociechy brawami. Na zakończenie dzieci z opiekunami wykonały wiosenne plakaty ,które zawisną w przedszkolnym holu. Całe spotkanie odbyło się w miłej atmosferze.

Rekolekcje w przedszkolu

opublikowane: przez Przedszkole Karlino   [ zaktualizowane ]

Dnia 20 marca odwiedził najstarsze dzieci z naszego przedszkola- Ksiądz rekolekcjonista wraz z grupą młodzieży. Nasi goście przeprowadzili interesujące zajęcia, które miały na celu przygotowanie przedszkolaków do zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy. Serdecznie dziękujemy za przybycie !

Poznajemy zawód stylistki paznokci

opublikowane: przez Przedszkole Karlino

„Poznajemy zawody naszych rodziców”.

18 marca w ramach akcji „Poznajemy zawody naszych rodziców”, grupa „Pszczółek” gościła mamę Dorianka. Pani Kasia, zajmująca się stylizacją paznokci zaprezentowała naszym dzieciom zagadnienia związane z jej pracą, będącą również jej pasją. 
W trakcie wizyty pani Kasi, sala przedszkolna zmieniła się w salon kosmetyczny. Z tego powodu dzieci były bardzo zachwycone. 
Po krótkiej rozmowie o tym jak bardzo ważne jest dbanie o dłonie i paznokcie, wszystkie dziewczynki miały okazje upiększyć swoje „pazurki”.
Bardzo dziękujemy za przybycie i poświęcony czas .

Poznajemy zawód kierownika i opiekunów Wioski SOS

opublikowane: przez Przedszkole Karlino

Poznajemy zawód kierownika i opiekunów Wioski SOS

Wizyta w Stowarzyszeniu SOS Wioski Dziecięcej w Karlinie.

19 marca grupa „Pszczółki” wyruszyła do Karlińskiej Wioski dziecięcej.
Bardzo miło przywitali nas rodzice Janka, którzy są pracownikami ośrodka. Z wielką pasją i zaangażowaniem przedstawili dzieciom swoją pracę. 5 latki z zaciekawieniem wysłuchali rozmowy, sami też zadawali mnóstwo pytań. 
Dzieci miały także okazje zwiedzić znajdujące się tam poszczególne pomieszczania. Wzięły również udział w warsztatach plastycznych,których tematem przewodnim było wykonanie kolorowych motylków przy użyciu różnorodnych materiałów.
Na koniec dzieci posiliły się witaminkami w postaci pysznych owoców. Dostały też plecaczki za, które serdecznie dziękujemy. 
Dziękujemy również za tak miłe przyjęcie, poświęcony czas oraz wspólną zabawę.

Konkurs fotograficzny

opublikowane: 15 mar 2019, 06:43 przez Przedszkole Karlino   [ zaktualizowane 15 mar 2019, 06:43 ]

 
Na przełomie lutego i marca odbył się Gminny konkurs fotograficzny pt. TOŻSAMOŚĆ NARODOWA MOJEGO MIASTA W KADRZE ZATRZYMANA. Celem konkursu było upowszechnianie i popularyzacja fotografii jako dziedziny sztuki, uwrażliwienie dzieci na piękno najbliższego otoczenia, rozbudzenie przynależności narodowej i więzi emocjonalnej z miejscem zamieszkania. W konkursie brały udział dzieci w wieku przedszkolnym z terenu gminy Karlino.

Jury postanowiło wyróżnić i nagrodzić następujące prace:

Karlino mój świat” - Maciej Piotrowski,
To był maj…”- Ksawery Kosidło,
Polska nasza przystań”- Gabriela Szczepanik,
Jestem Polakiem- Karliniakiem”- Tobiasz Bialik,
Piękna ojczyzna moimi oczami”- Michał Ściepuro,
Dzień myśli Braterskiej Karlino 2019”- Szymon Majchrzak,
                                                                        Rodzinny obraz Polski”- Magdalena Rdzeniewska.
                                                                                    Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Spotkanie z fryzjerem

opublikowane: 13 mar 2019, 10:22 przez Przedszkole Karlino   [ zaktualizowane 13 mar 2019, 10:22 ]

Poznajemy zawód fryzjera

13.marca mieliśmy przyjemność gościć w naszym przedszkolu panią Basię Czaplińską oraz panią Ewelinę Szczurek wykonujące zawód fryzjera. Obydwie panie zaprezentowały swoje narzędzia pracy i urządziły dzieciom pokaz pracy fryzjera, co wywołało mnóstwo emocji. Największym zainteresowaniem wśród chłopców cieszyły się włosy zrobione na żel, natomiast wśród dziewczynek zapanowało istne szaleństwo: podcinanie włosów, karbowanie oraz lakierowanie z kolorowym brokatem. Po tak wspaniałym spotkaniu na pewno każdy będzie z chęcią chodził do fryzjera. Serdecznie dziękujemy pani Basi oraz pani Ewelinie za wspólnie spędzony czas i życzymy wielu sukcesów w pracy zawodowej.

Wizyta Pani Weterynarz

opublikowane: 11 mar 2019, 06:25 przez Przedszkole Karlino

W dniu 11.03.2019 r. dzieci z grup Tygryski, Kłapouszki i Puchatki miały możliwość poznania specyfiki pracy weterynarza dzięki Pani Klaudii Sadlyk, która opowiedziała o swoim zawodzie i zapoznała przedszkolaków ze sprzętem używanym w pracy. Ta wizyta uświadomiła dzieciom, że zwierzęta również chorują i wymagają specjalistycznego leczenia oraz opieki.

Cała Polska Czyta Dzieciom- luty

opublikowane: 6 mar 2019, 00:42 przez Przedszkole Karlino

W miesiącu lutym w ramach akcji ,,Cała Polska Czyta Dzieciom" oddziały przedszkolne wraz z wybranymi bajkami odwiedziło starsze rodzeństwo naszych przedszkolaków, a także ich ciocie i wujkowie. Natomiast do Biblioteki Miejskiej w Karlinie tym razem zawitały dzieci z grupy ,,Kłapouszki". Przedszkolaki wysłuchały bajki pt.: „Kicia Kocia w przedszkolu”, opowiadały treść bajki, a następnie ją zilustrowały. Pani bibliotekarka w przystępny sposób opowiadała o bibliotece i o zbiorach znajdujących się na półkach. Dzieci poznały zasady wypożyczania książek oraz dowiedziały się także, jak należy dbać o książki. Przedszkolaki z zainteresowaniem zapoznały się z nowym dla nich miejscem. Kilkoro z nich, było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami, ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek.

Podziękowania dla firmy Homanit

opublikowane: 28 lut 2019, 08:21 przez Przedszkole Karlino

Serdecznie dziękujemy Dyrektorom firmy Homanit w Karlinie za odwiedzenie naszej placówki oraz obdarowanie wszystkich pracowników Przedszkola i Żłobka słodkim upominkiem w postaci pączków.

VI Gminna Olimpiada Sportowa Przedszkolaków

opublikowane: 22 lut 2019, 11:33 przez Przedszkole Karlino   [ zaktualizowane 25 lut 2019, 06:10 ]

22 lutego w hali sportowej Homanit Arena odbyła się VI Gminna Olimpiada Sportowa Przedszkolaków z elementami patriotycznymi, której organizatorem było nasze przedszkole. W zawodach wzięło udział Małe Przedszkole z Daszewa, Karścina i Karwina w towarzystwie oddziałów zerowych oraz wszystkie oddziały z Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Karlinie.  Nie zabrakło również komisji, która nadzorowała przebieg całej uroczystości. Przedszkolaki z wielką radością i zaangażowaniem brały udział we wszystkich konkurencjach. Wszyscy wspaniale się bawili i walczyli resztkami sił, aby zdobyć kolejne punkty . Każda grupa otrzymały dyplomy, a każdy z uczestników pamiątkowy medal oraz słodki poczęstunek. Udział w Olimpiadzie nauczył nasze dzieci zdrowej rywalizacji, dostarczył dzieciom wiele radości i satysfakcji z możliwości uczestnictwa w różnorodnych konkurencjach sportowych. Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie.

Pragniemy wyrazić głęboką wdzięczność
za życzliwy gest i wsparcie Gminnej Olimpiady Przedszkolaków
sponsorom: pani Agnieszce Szatkowskiej oraz panu Tomaszowi Szatkowskiemu

                                                                                 Serdecznie dziękujemy! 

1-10 of 67