Aktualności - Przedszkole

Dzień Rodziny

opublikowane: 26 maj 2018, 02:17 przez Przedszkole Karlino   [ zaktualizowane 26 maj 2018, 02:18 ]

 


Dzień Rodziny

25. maja w naszym przedszkolu cała społeczność obchodziła „Święto Rodziny”. Przedszkolaki wraz z rodzicami harcowali, pląsali, śpiewali i tańczyli, aby uczcić to niecodzienne wydarzenie. Celem przedsięwzięcia było zacieśnianie więzi między dziećmi a rodzicami, poprzez aktywne spędzanie wolnego czasu. Zarówno Mama, Tata jak i ich dzieci mogli znaleźć na tej imprezie coś dla siebie. Niespodzianek było mnóstwo: występ cyrkowy, dyskoteka, kawiarenka z pysznościami, wata cukrowa, popcorn, dmuchane zamki, lodziarnia. Chłopcy w towarzystwie tatusiów, z ogromnym  zainteresowaniem oglądali samochody Straży Pożarnej oraz Straży Miejskiej. Wokół widać było roześmiane buzie nie tylko dziecięce, lecz także i te nieco starsze. Tego dnia zabawy królowały w naszym ogrodzie przedszkolnym. Przejażdżka na kucyku oraz jazda lokomotywą przez rodziców nazwaną "pendolino" wzbudzały ogromne zainteresowanie, a czas płynął bardzo szybko.

To był dzień pełen niezwykłych wrażeń.

Wycieczka do Placówki Wsparcia Dziennego

opublikowane: 16 maj 2018, 00:35 przez Przedszkole Karlino


Przedszkolaki z grupy Pszczółki na zaproszenie Rodziców naszego kolegi Janka wybrały się na wycieczkę do SOS Wioski Dziecięcej, aby poznać pracę Stowarzyszenia prowadzącego Program Umacniania Rodzin. Pani Karolina i Pan Michał prowadzą Placówkę Wsparcia Dziennego na terenie gminy  Karlino. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od rozmowy na temat wykonywanej pracy, dzieci dowiedziały się kim jest pracownik socjalny a czym zajmuje się pedagog. Następnie zwiedziliśmy budynek świetlicy, po czym przystąpiliśmy do warsztatów plastycznych, gdzie na dzieci czekało zadanie wykonania "Super bohatera".  Ileż radości sprawiło dzieciom projektowanie ubrania dla swojego bohatera z różnorodnych materiałów plastycznych. Po owocowym poczęstunku spotkanie zakończyliśmy pamiątkowym zdjęciem. Dziękujemy Rodzicom Janka za wspaniale przygotowane spotkanie i poświęcony czas.

Wizyta w Straży Pożarnej

opublikowane: 13 maj 2018, 22:51 przez Przedszkole KarlinoWycieczki do Straży Pożarnej stały się już  u nas w Przedszkolu tradycją.  Co roku  wiosną,  nasze przedszkolaki uczestniczą w spotkaniu ze strażakami. W dniu 8 maja
 dzieci z grupy "Pszczółki" odwiedziły remizę strażacką w Karlinie. Przedszkolaki zwiedziły budynek, dowiedziały się wielu informacji dotyczących pracy strażaka, wysłuchały którymi pojazdami strażacy wyjeżdżają do wypadków, a jakimi gaszą pożary. Obejrzały również wyposażenie pojazdów oraz niezbędne do pracy urządzenia. Niebywałą atrakcją dla dzieci była możliwość przymierzenia stroju strażaków, wejście do wozu strażackiego, próba „gaszenia” fikcyjnego pożaru oraz przejażdżka ratowniczym quadem. Po takiej wycieczce wszystkie dzieciaki zgodnie przyznały, że ten zawód bardzo im się podoba, a niejedno dziecko w przyszłości chciałoby pracować w Straży.

Festyn Rodzinny

opublikowane: 10 maj 2018, 10:52 przez Przedszkole Karlino


Zawsze bezpiecznie

opublikowane: 10 maj 2018, 10:49 przez Przedszkole Karlino   [ zaktualizowane 10 maj 2018, 10:50 ]

Odwiedził nas w przedszkolu funkcjonariusz Straży Miejskiej. To miło kiedy do nas przychodzi. Wiemy wtedy, ęe jesteśmy ważni i że możemy czuć się bezpiecznie. Pan Grzegorz opowiedział nam  o tym jak należy zachować się kiedy ktoś się zgubi i wytłumaczył jak ważne jest abyśmy znali swoje imię nazwisko oraz miejsce zamieszkania. Potem zrobił nam mały egzamin. Odgrywaliśmy scenki i każdy udawał, że się zgubił i musiał się przedstawić i powiedzieć gdzie mieszka. Przypomnieliśmy sobie również zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię oraz zabawy na placu zabaw. Było bardzo miło i mamy nadzieję, że kiedy pójdziemy już wkrótce do szkoły ta wiedza bardzo nam się przyda.

Serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas.

Żabki i Prosiaczki.

Żabki i Prosiaczki w Szkole Muzycznej w Białogardzie

opublikowane: 9 maj 2018, 04:20 przez Przedszkole Karlino   [ zaktualizowane 9 maj 2018, 04:23 ]

8. maja przedszkolaki z grup Żabki oraz Prosiaczki odwiedziły Szkołę Muzyczną w Białogardzie, gdzie w towarzystwie innych dzieci mogły usłyszeć koncert w wykonaniu uczniów oraz nauczycieli owej placówki. Dzieci mogły usłyszeć utwory wykonywane przez solistów, w duetach i zespołach instrumentalnych na różnorodnych instrumentach muzycznych, a także zdobyć nieco wiadomości na ich temat- m. in. fortepian, skrzypce, wiolonczelę, flet poprzeczny, gitarę, akordeon oraz saksofon. Nasze pociechy miały możliwość nie tylko odczuć głębię przeżywania muzyki, ale również radość obcowania z nią. 

Cała Polska Czyta Dzieciom- kwiecień

opublikowane: 9 maj 2018, 03:38 przez Przedszkole Karlino

Realizując kolejne działania z cyklicznego programu pod nazwą ,,Cała Polska Czyta Dzieciom", w miesiącu kwietniu nauczyciele zapoznali dzieci z literaturą związaną z Dniem Ziemi. Tym razem, również w ramach działań zmierzających do upowszechniania czytelnictwa wśród dzieci, Bibliotekę Miejsko- Gminną w Karlinie odwiedziły przedszkolaki z grupy Kłapouszki.

Tydzień z Kaufland

opublikowane: 8 maj 2018, 01:25 przez Przedszkole Karlino   [ zaktualizowane 8 maj 2018, 01:26 ]


Prezentacja Kaufland

Nasza najmłodsza grupa Puchatki miała okazję do świetnej zabawy. Przeżyły przygodę pt. "Tydzień z Kaufland - czyli Puchatki poznają Kaufland". I tak każdego dnia przez cały tydzień poznawały coś innego. Przeglądali aktualną ofertę, wykonywali prace plastyczne z produktów zakupionych w sklepie Kaufland, świetnie bawili się gadżetami Kaufland - za, które bardzo dziękujmy. Po zapoznaniu oferty, jaką oferuje nam ten sklep, przedszkolaki miały okazję pobawić się w sklep, kupując i sprzedając produkty z tego sklepu. Przedszkolaki również poznały podział zakupionego towaru. Segregowały samodzielnie produkty na artykuły spożywcze, higieniczne, biurowe oraz chemiczne. Nasza grupa także poznała różne rodzaje opakowań do zapakowania kupionych produktów. Wiedzą, że możemy użyć torby papierowe, materiałowej czy jednorazowej. Przedszkolaki fantastycznie się bawiły przez cały tydzień. 

Zabawy w ramach innowacji- kwiecień

opublikowane: 8 maj 2018, 00:55 przez Przedszkole Karlino

 


Działania innowacyjne w miesiącu kwietniu przebiegały następująco:
 • Puchatki podczas zajęć  w dalszym ciągu poznawały  wiosnę  poprzez działania, zabawę, ciekawe doświadczanie otaczającego świata oraz  wzbogacając słownictwo. Dzieci uczestniczyły w kreatywnych zabawach z zastosowaniem różnorodnych pomocy dydaktycznych. 
 • Tygryski lubią bawić się i wyżywać w biegach, skokach, rzutach, mocowaniu, tańcach. Ponieważ gry i zabawy wymagają różnych form ruchu, dzieci korzystają z nich w całej rozciągłości, wykazując szybkość, zręczność, celność i wytrzymałość.Kłapouszki zapoznały się z formą sztuki teatralnej, jaką jest opera. Śpiewały piosenki solo i w duecie. Poznawały utwory literackie pisane prozą i wierszem. 
 • Pszczółki wykonały wstążki animacyjne, które wykorzystywały do interpretacji ruchowych przy muzyce klasycznej. Utrwalały układ choreograficzny, który zaprezentowały na uroczystości z okazji święta 3 Maja. Poznały instrumenty perkusyjne, drewniane.
 • Biedronki wykorzystując zabawy i doświadczenia matematyczne m.in porównywały ilość wody w butelkach, sprawdzały jak szybko atrament barwi wodę, doskonaliły umiejętność określania przedmiotów w przestrzeni, wzmacniały umiejętność przeliczania, sadziły cebulki, poznały odległą krainę "Figurolandię"
 • Kangurki kształtowały swoje zdolności twórcze wykonując prace plastyczne metodą ruchu rozwijającego D. Dziamskiej. 
 • Króliczki w ramach innowacji pedagogicznej pracowały z tablicą interaktywną. Na niej malowały obrazy, układały puzzle, tworzyły melodie oraz pisały i liczyły. Nauka na tablicy była świetną rozwijającą wszechstronnie zabawą.
 • Prosiaczki w ramach innowacji w kwietniu m. in. śledziły dalsze losy ,,Misia Uszatka", poznały kolejną postać- ,,Misia Coralgola" oraz utwory J. Brzechwy, do których indywidualnie stworzyły książeczkę z ilustracjami do wybranych przez siebie wierszy.
 • Żabki korzystając  z tematyki tygodnia - o Polsce i Unii Europejskiej, Żabki w rytm hymnu "Oda do radości" ​​
  ​tworzyły flagę UE za pomocą pastelowych kredek. ​Potem tylko gwiazdki - i gotowe!
 • Sówki na zajęciach z innowacji matematyczno- logicznej w maju wykonywały zegarki, uczyły się z jakich części jest zbudowany. Jak działa zegar. Odmierzały czas, jak również za pomocą cyferek uczyły się dodawać i odejmować. Wykorzystaliśmy w zabawach elementy metody Gruszczyk- Kolczyńskiej, metodę Klanzy i pedagogikę zabawy.

Święto Konstytucji 3 Maja

opublikowane: 4 maj 2018, 02:24 przez Przedszkole KarlinoKonstytucja 3 Maja była pierwszą w Europie, a drugą na świecie ustawą zasadniczą, ustalającą podstawy ustrojowe w nowożytnej Polsce. Świętowanie kolejnej rocznicy jej uchwalenia wyraża naszą potrzebę pielęgnowania chlubnych wydarzeń w historii naszego narodu. W karlińskie obchody tych ważnych wydarzeń zaangażowało się  bardzo wielu mieszkańców także i przedszkolaki. Celem uroczystości było kształtowanie postaw patriotycznych i świadomości narodowej oraz utrwalanie symboli narodowych ( godło, barwy państwowe, hymn narodowy). Po części oficjalnej właśnie najmłodsze  pokolenie rozpoczęło część artystyczną.  Przedszkolaki wspaniale zatańczyły, śpiewały patriotyczne pieśni i recytowały wiersze.
Była to piękna, pełna radości i dumy narodowej uroczystość.

1-10 of 87