Aktualności - Przedszkole

Powitanie Wiosny

opublikowane: 21 mar 2018, 11:56 przez Przedszkole Karlino

Powitanie Wiosny

21. marca przedszkolaki uroczyście powitały wiosnę. Tego dnia wszystkie dzieci zebrały się, aby w wiosennej scenerii pożegnać zimę i powitać nową porę roku. Z tej okazji przedszkolaki z grupy Biedronki przygotowały specjalne przedstawienie, które obejrzeliśmy wspólnie w Domu Kultury. Dzieci z niecierpliwością oczekiwały na nadejście „Zielonej Wiosenki”.  Celem spotkania było integrowanie społeczności dziecięcej we wspólnym przeżywaniu i zabawie,  zapoznawanie z tradycją związaną z pożegnaniem zimy i powitaniem wiosny. W przedszkolu zrobiło się radośnie i kolorowo, ponieważ każda grupa przybrała  różnokolorowe barwy. Biedronki śpiewały piosenki, mówiły wierszyki i prezentowały wiosenny taniec. Po przedstawieniu przedszkolaki podążyły ulicami miasta w barwnym korowodzie, przypominając wszystkim iż nastała WIOSNA. Dzieci pożegnały Marzannę, która odeszła do „Krainy wiecznych śniegów” i wróci do nas dopiero za rok. 

Rozstrzygnięcie konkursu „Ozdoba Wielkanocna”

opublikowane: 20 mar 2018, 11:20 przez Przedszkole Karlino   [ zaktualizowane 21 mar 2018, 05:10 ]


Miło nam poinformować, iż rozstrzygnięty został konkurs „Ozdoba Wielkanocna”, który organizowało karlińskie przedszkole. Celem przedsięwzięcia było propagowanie tradycji i folkloru związanego ze świętami wielkanocnymi oraz stwarzanie okazji do działalności artystycznej.
Komisja konkursowa miała bardzo trudne zadanie ponieważ przygotowane prace były wykonane niezwykle pomysłowo, z wielką starannością i ogromnym zaangażowaniem zarówno dzieci jak i ich opiekunów. Jednakże każdy konkurs ma swoje zasady i musi być rozstrzygnięty zgodnie z przyjętymi kryteriami.

Po starannym zliczeniu wszystkich punktów przyznawanych przez oceniających prace, wyłoniono laureatów:

Kategoria  5/6 latki

I miejsce – Bartosz Żołnierczuk – Karścino

II miejsce – Martyna Ratzman – Karlino, oraz Zofia Łozińska – Karścino

III miejsce Nikola Kosior – Karlino

 Kategoria 3 /4  latki

I miejsce  - Szymon Majchrzak –Karlino, oraz Lena Dworak – Daszewo,

II miejsce –Lena Niedbalska – Karlino

III miejsce – Amelia Mazurek –Karścino, Maciej Piotrowski - Karlino

Trening Superprzedszkolaka

opublikowane: 8 mar 2018, 02:51 przez Przedszkole Karlino
Dzieci z grupy Pszczółki miały okazję gościć na treningu KSW Róża Karlino. Po przywitaniu przez trenera i założyciela klubu pana Tomasza Różańskiego dzieci ochoczo przystąpiły do treningu, który poprowadził pan Mateusz Polski- wujek Klary. Pan Mateusz wraz z panią Elą Wójcik i panem Radomirem Obruśniak pokazali dzieciom kilka ciosów i pozycji bokserskich. Dzieci brały udział w rozgrzewce, a potem miały okazję same założyć rękawice i wypróbować parę ciosów pod czujnym okiem bokserów. Przedszkolaki były pod wielkim wrażeniem, jak ogromnej sprawności, precyzji i dobrej kondycji wymaga uprawianie boksu. Przedszkolaki dowiedziały się, że pięściarstwo jak każdy inny sport wymaga wielu lat ciężkiej pracy, wielu wyrzeczeń i wylanego potu. Jednak jest to sport, który można pokochać. Pięknie dziękujemy bokserom za doskonałą zabawę oraz pani Marcie- mamie naszej Klary za pomoc w organizacji atrakcji.

Pszczółka Maja

opublikowane: 8 mar 2018, 02:35 przez Przedszkole Karlino5. marca przedszkolaki wybrały się na seans filmowy do Kina Centrum, które znajduje się w Białogardzie. Pociechy obejrzały uskrzydlającą opowieść o najbardziej rezolutnej pszczółce świata w zupełnie w nowej odsłonie wreszcie na wielkim ekranie. „Pszczółka Maja: Miodowe igrzyska” okazała się „strzałem w dziesiątkę”, ponieważ dzieci z ogromnym zainteresowaniem i dużym zaangażowaniem oglądały repertuar. Sympatyczna pszczółka Maja i jej przyjaciele podbili serca naszych maluchów. Nowe przygody bohaterów bajki okazały się potężną dawką znakomitej zabawy jak i również pozytywnych emocji. Sam wyjazd do kina wzbogacił dzieci o nowe i niezapomniane doświadczenia.

Cała Polska Czyta Dzieciom- luty

opublikowane: 5 mar 2018, 10:38 przez Przedszkole Karlino   [ zaktualizowane 5 mar 2018, 10:39 ]

W lutym w ramach akcji ,,Cała Polska Czyta Dzieciom", wychowawcy wraz z pracownikami Przedszkola oraz rodzicami naszych pociech stworzyli trzyosobowe zespoły, a następnie wybrali trzy wiersze jednych z najpopularniejszych polskich poetów-  J. Brzechwy oraz J. Tuwima. Kolejnym zadaniem było określenie koloru wiodącego utworu i przedstawienie go dzieciom w dowolnej formie. Każda z grup zaprezentowała literaturę dziecięcą w niecodzienny, atrakcyjny sposób, wyrażając treść utworów poprzez strój, przygotowane rekwizyty czy ciekawe pomysły na prace plastyczno- techniczne.

Mobilne Planetarium

opublikowane: 5 mar 2018, 03:31 przez Przedszkole Karlino


Planetarium

W piątek 2. marca dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w seansie edukacyjnym w mobilnym planetarium ANTARES. Dzięki pokazom, dzieci dowiedziały się i zobaczyły jak powstał wszechświat, galaktyki, układ słoneczny. Pokaz odbył się w specjalnej kopule o kształcie kuli, która daje wrażenie przestrzeni kosmicznej. Dzieci odbyły podróż przez Układ Słoneczny, przechadzały się po Marsie, lądowały na Księżycu i podziwiały pierścienie Saturna. Mogły również poznać zjawiska związane z ruchem sfery niebieskiej, zmianą położenia planet, zaćmieniem słońca i deszczem meteorytów.  W jednej chwili przedszkolaki przeniosły się w świat zagadek kosmosu, w przystępny sposób poznały zagadnienia z zakresu przyrody, fizyki i astronomii. Pokaz wszystkim, bez wyjątku dostarczył wiele kosmicznych wrażeń.

Zabawy w ramach innowacji- luty

opublikowane: 4 mar 2018, 09:18 przez Przedszkole Karlino

  


Przedszkolaki przez w dalszym ciągu twórczo się rozwijają. W ramach realizacji innowacji pedagogicznej zostały podejmowane następujące działania:
 • Puchatki podczas zajęć z innowacji : malowały węglem, woskiem pianką do golenia, kredką świecową. Poznały technikę  papieroplastyki, collage, układania puzzli, mozaikę, lepienie plasteliny oraz bawiły się  " glutko-masą", w teatr, tańczyły i zdobywały nowe doświadczenia.
 • Realizując innowację pedagogiczną grupa Tygrysków pracowała nad budową wulkanu - pienistego potwora.
 • Kłapouszki wykonywały maski karnawałowe z różnorodnego materiału plastycznego. Poznawały także twórczość J. Brzechwy oraz J. Tuwima poprzez oglądanie teatrzyków w wykonaniu pań z grupy oraz zabawy specjalnie przygotowanymi kukiełkami.
 • Pszczółki poznały różne sposoby wydobywania dźwięku podczas gry na instrumentach perkusyjnych. Wyrabiały poczucie rytmu podczas zabaw muzyczno- ruchowych. Do ciekawych ćwiczeń i zabaw z przedmiotem niekowencjonalnym wykorzystaliśmy plastikowe butelki.
 • w ramach innowacji matematyczno-logicznej dzieci z oddziału V m.in. : wzmacniały umiejętność układania rytmów, klasyfikowania według określonej cechy, 
  przeliczania, segregowania według uzgodnionej kolejności a także utrwalały kształty i nazwy figur geometrycznych. 
 • Kangurki poznały wiele technik plastycznych takich jak między innymi: wydrapywanka, collage, rysunek lawowany. Przedszkolaki samodzielnie tworzyły różnorodne formy przestrzenne (statek kosmiczny, planety, dinozaury). 
 • ,,Króliczki" zwiedziły pobliski zakład ,,HOMANIT". Tam dowiedziały się jak z drzewa produkuję się płyty, które następnie wykorzystuje się do produkcji mebli. Dodatkową atrakcją była ogromna waga, która zważyła całą grupę.
 • Prosiaczki w ramach innowacji odgrywały krótkie sceny teatralne w kilkuosobowych zespołach inspirowane m. in. baśniami ,,Królowa Śniegu" oraz ,,Pani Zamieć", a także wyrażały się poprzez ekspresję plastyczną.
 • Żabki w ramach innowacji w czasie warsztatów muzyczno- tanecznych śpiewały, uczyły się tańca śląskiego "Trojak", tworzyły własną muzykę i akompaniament z użyciem różnych instrumentów oraz bawiły się kostkami przy dziecięcej muzyce.
 •  Sówki realizując innowację matematyczno- logiczną utrwaliły sobie grę w domino, bawiły się figurami geometrycznymi elementami metody Gruszczyk- Kolczyńskiej, pedagogiki zabawy.

Kosmiczna wymiana

opublikowane: 1 mar 2018, 03:12 przez Przedszkole Karlino   [ zaktualizowane 1 mar 2018, 03:14 ]

Grupy Żabki i Prosiaczki na chwilę wymieniły się swoimi Paniami i salami – Żabki poszły do Pani Kasi natomiast Prosiaczki przyszły do Pani Madzi. A wszystko to dla kosmicznie ważnych spraw. Pani Kasia wybrała się z Żabkami w kosmos z pomocą rakiet, Prosiaczki z Panią Madzią poznawały tajemnice słońca i księżyca. Ale było kosmicznie!

Wizyta Pani Doktor

opublikowane: 28 lut 2018, 10:43 przez Przedszkole Karlino


W trosce o wzbogacenie wiedzy dzieci o zdrowiu, w przedszkolu podejmuje się wiele działań mających na celu zwrócenie uwagi na zagrożenia wynikające z nieprzestrzegania podstawowych zasad zdrowego stylu życia. Naszych przedszkolaków z grup Pszczółki i Biedronki w celu budowania świadomości prozdrowotnej odwiedziła pani doktor Paulina Kulik. Pani doktor
 w bardzo prosty i ciekawy sposób przeprowadziła pogadankę na temat zdrowia i zaufania, jakim należy obdarzyć lekarzy. Nasz gość przyniósł ze sobą wiele ciekawych urządzeń, które zaciekawiły dzieci, jak: stetoskop, szpatułki, otoskop, ciśnieniomierz. Dzieci mogły posłuchać  bicia swego serduszka przez słuchawki przełamując w ten sposób strach dzieci przed wizytą u lekarza. Tego dnia na dzieci czekała jeszcze jedna niespodzianka, otóż w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" pani Kasia, pani Asia wraz z zaproszonym gościem odegrały inscenizację wiersza Jana Brzechwy "Żaba". Bardzo dziękujemy raz jeszcze za tak wiele cennych informacji i doświadczeń, które przeżyliśmy podczas tego spotkania.

Przedszkolaki na spektaklu ,,Nadchodzi Pipi"

opublikowane: 21 lut 2018, 21:43 przez Przedszkole Karlino

21. lutego w auli Karlińskiego Ośrodka Kultury dla naszych przedszkolaków po raz kolejny wystąpił Teatr TAK. „Nadchodzi Pipi” – to interaktywny spektakl dla dzieci z elementami języka angielskiego. Scenariusz spektaklu inspirowany jest tekstem Astrid Lindgren „Pippi wchodzi na pokład”. Bohaterką jest Pipilotta Wiktualia Firanella Złotomonetta Pończoszanka, sprytna, rezolutna dziewczynka, która mieszka sama w willi Śmiesznotce i czeka na powrót taty. Podczas jego nieobecności Pippi bawi się w berka z policjantem, ucząc go przy tym angielskich nazw dzikich zwierząt. Następnie przenosi się do amerykańskiej szkoły, gdzie tańczy amerykańską cha-chę, a nie mogąc się doczekać na swoje urodziny, postanawia skrócić tydzień, wywołując szamana z egzotycznego Laosu. Występ był dla naszych pociech nie tylko doskonałą okazją do wzbogacenia przeżyć estetycznych i zabawy, ale też poszerzania słownictwa z języka angielskiego.


1-10 of 62