AKTUALNOŚCI- PRZEDSZKOLE MIEJSKIE

Prosiaczki odwiedzają Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Karlinie

opublikowane: 24 maj 2019, 10:24 przez Przedszkole Karlino   [ zaktualizowane 24 maj 2019, 10:28 ]

Dzisiaj dzieci z grupy Prosiaczki na zaproszenie rodziców Wojtusia oraz mamy Antosia udały się wraz ze swoimi paniami do Karlińskiej Wioski Dziecięcej, by tam bliżej przyjrzeć się ich miejscu pracy oraz zawodowi kierownika i opiekuna tejże placówki. Prosiaczki miały możliwość zwiedzić znajdujące się tam poszczególne pomieszczenia, poznać ich małych akwariowych mieszkańców, którzy wprawili nasze dzieci w niemały zachwyt. Były też wspólne zabawy z chustą animacyjną, warsztaty plastyczne, na których dzieci wykonały kosmiczne rakiety z dostępnego materiału, a także iście bombowo-witaminowy poczęstunek w postaci przepysznych owoców, które nasze Prosiaczki zjadły z ogromnym apetytem. Nad wszystkim czuwał tego dnia nasz pluszowy przyjaciel- Piesio, którego każde z dzieci musiało solidnie wytulić. Na koniec dzieci otrzymały upominki w postaci baniek mydlanych, które sprawiły im wielką radość. Dziękujemy za poświęcony nam czas, dzielenie się swą wiedzą i doświadczeniem oraz dostarczenie nam mnóstwa wrażeń i uśmiechu :)

Konkurs plastyczny "Polska 15 lat w Unii Europejskiej"

opublikowane: 21 maj 2019, 12:53 przez Przedszkole Karlino   [ zaktualizowane 21 maj 2019, 12:54 ]

KONKURS PLASTYCZNY
Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w konkursie plastycznym „Polska 15 lat w Unii Europejskiej”, którego organizatorem był prof. Dariusz Rosati – poseł do Parlamentu Europejskiego.

Celem konkursu było między innymi utrwalenie wiedzy o obecności Polski w UE, rozwijanie umiejętności plastycznych i wyobraźni twórczej uczestnika.

Prace naszych podopiecznych były ciekawe, oryginalne, wykonane przy użyciu różnorodnych technik i materiałów plastycznych.

Przedszkolacy otrzymali pamiątkowy dyplom oraz upominek.

Serdecznie wszystkim gratulujemy i dziękujemy

Uwaga! - Spotkanie z Dyrektorem Szkoły Podstawowej - Rodzice 6 latków

opublikowane: 21 maj 2019, 05:03 przez Przedszkole Karlino


Króliczki na koncercie w Białogardzie

opublikowane: 20 maj 2019, 20:42 przez Przedszkole Karlino

Króliczki na koncercie w Białogardzie

 W środę 15.05 nasza grupa ,,Króliczki” była  na koncercie muzyki klasycznej w Białogardzie w szkole muzycznej. Dzieci miały okazję posłuchać muzyki, z którą na co dzień nie mają zbyt dużo styczności. Dzieci poznały różne instrumenty muzyczne i miały okazję przyjrzeć się im z bliska.  Słuchały z zaciekawieniem muzyki, która jak zaczarowana  wydobywała się instrumentów. Były zachwycone, że dzieci tylko trochę starsze od nich potrafią tak pięknie grać. Niespodzianką dla dzieci był występ brata Oliwiera – Wiktora, który grał na pianinie. Cały budynek  dzieci mogły zobaczyć dzięki pani Natalii,  która uczy dzieci gry na instrumentach. Cały koncert był magiczny, a dla dzieci było to piękna muzyczna przygoda.

Lekcja z uczniami z kl. I

opublikowane: 16 maj 2019, 04:52 przez Przedszkole Karlino   [ zaktualizowane 16 maj 2019, 04:53 ]

Sówki w kl. I B

Dla sporej części przedszkolaków ten rok szkolny jest ich ostatnim rokiem w przedszkolu. Przed nimi nowe wyzwanie – nauka w szkole. Aby lepiej przygotować dzieci do startu w tę szkolną rzeczywistość,   dzieci z grupy Sówki odwiedziły klasę I B w naszej szkole. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć, jak wygląda klasa  lekcyjna oraz wziąć udział w prawdziwej lekcji. Zasiadły  w szkolnych ławkach. Dzieci rozwiązywały zagadki związane ze szkołą, wykonywały ćwiczenia  oraz prace plastyczną. Mamy nadzieję, że to cenne doświadczenie pomoże dzieciom i ułatwi im przekroczenie progu szkoły we wrześniu!

Laureatki konkursu fotograficznego

opublikowane: 16 maj 2019, 04:45 przez Przedszkole Karlino   [ zaktualizowane 16 maj 2019, 04:54 ]

Konkurs fotograficzny

Dziec z naszego przedszkola wzięli udział w ogólnopolskim konkursie fotograficznym, pt.  „Ochrona środowiska w mojej miejscowości”, którego organizatorem było Przedszkole Nr 15 w Koszalinie.

Celem konkursu było:

   uwrażliwienie dzieci na przyrodę,

   kształtowanie postawy przyrodnika

   rozwijanie zainteresowań przyrodniczo-ekologicznych.

Laureatkami konkursu zostały nasze przedszkolaki:

         Laura Ristau z grupy Sówki

         Gabrysia Szczepanik z grupy Króliczki

Gratulujemy dziewczynkom i życzymy dalszych sukcesów w dziedzinie fotografii.

Przedszkolaki na teatrzyku ,,Piraci i skarb pustyni"

opublikowane: 14 maj 2019, 13:53 przez Przedszkole Karlino

Dzisiaj dzieci z naszego przedszkola udały się wraz ze swoimi paniami do Karlińskiego Ośrodka Kultury, by wspólnie obejrzeć przedstawienie teatralne pt. „Piraci i skarb pustyni” w wykonaniu aktorów Studia Teatralnego KRAK – ART z Krakowa. Kolorowe kostiumy oraz szanty przeniosły nas wszystkich na statek piracki. Tam także trafia główna bohaterka o imieniu Kostka. Wraz ze słynnym kapitanem wyruszają do Egiptu, aby tam odnaleźć wielki skarb zwany Diamentem Nilu. Na swej drodze spotykają tajemnicze postaci i przeżywają liczne przygody. To przedstawienie nauczyło nas, że największym skarbem dla człowieka jest miłość i przyjaźń.

Kłapouszki na Komisariacie Policji

opublikowane: 13 maj 2019, 10:24 przez Przedszkole Karlino

Komisariat Policji w Karlinie odwiedziły „Kłapouszki”. Dzieci miały okazję porozmawiać z niektórymi funkcjonariuszami oraz zobaczyć, jak wygląda ich miejsce pracy. Zwiedzający zobaczyli sprzęt jakim dysponuje policja. Największą atrakcją dla dzieci okazało się wykonanie daktyloskopii. Mundurowi przypomnieli najmłodszym podstawowe zasady bezpieczeństwa zabawy w przedszkolu, w domu oraz podwórku. Ogromną frajdą dla dzieci było spędzenie kilku minut w radiowozie policyjnym, który miał włączone „koguty i syrenę”. Przebiegające w miłej atmosferze spotkanie zostało uwieńczone mnóstwem ciekawych pytań. Wizyta gości zakończyła się wspólnymi fotografiami.

Biedroneczki w obserwatorium astronomicznym

opublikowane: 13 maj 2019, 10:03 przez Przedszkole Karlino

Biedroneczki 9.05.19r. w czwartek wybrały się do Koszalina. Celem wycieczki było Obserwatorium Astronomiczne, gdzie zgłębialiśmy naszą wiedzę o gwiazdach i kosmosie. Panowie prowadzący z wielką pasją przeprowadzili nam zajęcia edukacyjne, obejrzeliśmy film oraz na mapach oglądaliśmy jak wygląda niebo nad Polską o różnych porach roku. Bardzo ciekawe dla dzieci okazały się teleskopy oraz lornetki, przez które oglądały okolicę. Duże wrażenie wywarł na nas największy, zautomatyzowany teleskop z obrotową kopułą, do którego musieliśmy wejść po wąskich, kręconych schodach. Jedynym rozczarowaniem wycieczki okazał się fakt, iż nie udało się zaobserwować Ufo. 

Wycieczka na Zieloną Farmę w Żelimusze

opublikowane: 7 maj 2019, 07:59 przez Przedszkole Karlino   [ zaktualizowane 7 maj 2019, 08:00 ]

Króliczki na Zielonej Farmie

Dnia 06.05 nasza grupa ,,Króliczki” była na wycieczce edukacyjnej w Żelimusze na Zielonej Farmie. Dzieci mogły z bliska zobaczyć różne zwierzęta oraz ptaki i poznać  nowe jeszcze im nieznane. Pan Krzysztof  z panią Marzenką bardzo ciekawie i wyczerpująco opowiadali dzieciom o przyrodzie, zwierzętach i ich zwyczajach. Dzieci poznały różne rośliny, warzywa oraz zaznajomiły się z ich uprawą. Jeździły konno co wywarło na nich niesamowite wrażenia. Skakały na trampolinie  i biegały po wielkim placu zabaw, innym niż ten w przedszkolnym ogródku. Na koniec każde dziecko posadziło własnego kwiatka, którego zabrało ze sobą do przedszkola. Po wyczerpującym dniu pełnym wrażeń przyszła pora na kiełbaskę z ogniska i wiejską colę. Cała wycieczka była bardzo udana a przede wszystkim bezpieczna. Polecamy:)

1-10 of 103