AKTUALNOŚCI- PRZEDSZKOLE MIEJSKIE

Zabawy sportowe

opublikowane: 9 lip 2019, 06:00 przez Przedszkole Karlino   [ zaktualizowane 9 lip 2019, 08:27 ]

Zabawy sportowe
W poniedziałek dzięki uprzejmości Pracowników hali Homanit Arena, dzieci z naszego przedszkola mogły aktywnie i wesoło spędzić czas, biorąc udział w zabawach sportowych. Dziękujemy za dostarczenie nam mnóstwa frajdy i powodów do uśmiechu :)

Sportowe zabawy

opublikowane: 8 lip 2019, 00:55 przez Przedszkole Karlino   [ zaktualizowane 8 lip 2019, 01:29 ]

Dzieci z grupy starszej wzięły udział w wakacyjnych zajęciach zorganizowanych w hali sportowej Homanit Arena. Przedszkolaki m.in.: zwiększały swoją sprawność, zwinność i kondycję podczas zajęć sportowych, a także były uczestnikami gier planszowych i edukacyjnych.
Aktywnie i twórczo spędziły czas w gronie rówieśników.
Sugerując się uśmiechem na twarzy uczestników, możemy stanowczo powiedzieć, że im się podobało.

Serdecznie dziękujemy spółce HOMANIT !

opublikowane: 5 lip 2019, 03:02 przez Przedszkole Karlino   [ zaktualizowane 5 lip 2019, 03:03 ]

UWAGA RODZICE /OPIEKUNOWIE !

opublikowane: 3 lip 2019, 05:38 przez Przedszkole Karlino

INFORMACJĘ O WYSOKOŚCI OPŁAT
              ZA KORZYSTANIE Z USŁUG PRZEDSZKOLA
   (za czerwiec 2019) OTRZYMAJĄ PAŃSTWO DZWONIĄC
         POD NUMER  94 307 07 66

Cała Polska Czyta Dzieciom- czerwiec

opublikowane: 25 cze 2019, 00:39 przez Przedszkole Karlino

Realizując założenia akcji ,,Cała Polska Czyta Dzieciom" w czerwcu w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom pod hasłem ,,Sportowcy czytają dzieciom- wychowanie przez sport i czytanie", dzieci z naszego przedszkola zapoznały się z pracą trenera piłki nożnej, a także miały możliwość poznać polskiego piłkarza walczącego w reprezentacji Anglii. Sportowcy wprowadzili dzieci w świat swojego zawodu, a jednocześnie wielkiej pasji oraz opowiedzieli o swoich ulubionych książkach z dzieciństwa. Ponadto nasza placówkę z literaturą dziecięcą odwiedziła Dyrektor Zakładu Oświaty- Pani Teresa Plichta- Lessnau. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaproszonym gościom.

ZEBRANIE ORGANIZACYJNE W ŻŁOBKU

opublikowane: 24 cze 2019, 01:14 przez Przedszkole Karlino

Zapraszamy Rodziców dzieci nowoprzyjętych do Żłobka na spotkanie organizacyjne (bez dzieci)
2 lipca godz. 16.30 w budynku Żłobka Miejskiego w Karlinie przy ul. Moniuszki 8.

Do zobaczenia!

Wykaz zakwalifikowanych do Żłobka

opublikowane: 23 cze 2019, 05:28 przez Przedszkole Karlino   [ zaktualizowane 23 cze 2019, 05:29 ]

Informujemy, iż lista dzieci zakwalifikowanych do Żłobka na rok szkolny 2019/2020 została wywieszona w Żłobku Miejskim w Karlinie.

Rodzice do 27 czerwca 2019r. mają obowiązek potwierdzić wolę przyjęcia dziecka do Żłobka (osobiście lub telefonicznie). Brak potwierdzenia skutkuje skreśleniem z listy zakwalifikowanych.

Informacje dotyczące daty planowanego spotkania organizacyjnego dla rodziców /opiekunów dzieci przyjętych do Żłobka zostaną opublikowane na stronie www Przedszkola i Żłobka.

Żegnamy przedszkole

opublikowane: 18 cze 2019, 12:36 przez Przedszkole Karlino

Dziesięć miesięcy wspólnych zabaw i zajęć, podróży po porach roku i żywiołach szybko minęło, aż nadszedł czas wakacji i pożegnań. W uroczystości zakończenia roku przedszkolnego uczestniczyły dzieci z grup Kangurki, Króliczki i Sówki, które prezentowały swoje umiejętności taneczne, wokalne i recytatorskie. Na początku absolwenci zaczęli występ Polonezem. Przedszkolaki w sposób humorystyczny wspominały wszystkie lata pobytu w przedszkolu. Rodzice nie kryli zadowolenia i dumy ze swoich pociech. Na zakończenie mali absolwenci podziękowali za mile spędzone chwile oraz opiekę podczas dni spędzonych w przedszkolu. Przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz pięknie ilustrowaną książkę jako symbol nauki, która czeka dzieci już od września. Kolejni absolwenci naszego przedszkola opuszczają nas, by rozpocząć po wakacjach naukę w klasie pierwszej. Życzymy im wielu sukcesów i spełnienia marzeń, a wszystkim dzieciom bezpiecznych i radosnych wakacji.

"Polak Przedszkolak"

opublikowane: 15 cze 2019, 13:34 przez Przedszkole Karlino

"Polak Przedszkolak"

Maj i czerwiec to ostatnie miesiące przygody z programem „Polak Przedszkolak” u Biedroneczek. Ze względu na dzień dziecka, dzień mamy i taty uwagę naszą zwróciliśmy na RODZINĘ, jako pierwszą i podstawową Małą Ojczyznę.  Ogłosiliśmy konkurs grupowy „Moja Rodzina- Moje drzewo”, w którym zadaniem było wykonanie w dowolnej technice i rozmiarze drzewa genealogicznego. Napłynęło 6 prac, z czego wyłoniliśmy zwycięzców i wystawiliśmy pracę na wystawie obok naszej sali. Wspólnie z dziećmi przygotowaliśmy też niespodziankę dla rodziców. Zadaliśmy sobie wspólnie pytanie: Za co możemy podziękować naszym rodzicom. Było mnóstwo pomysłów a efekty naszej wspólnej pracy można zobaczyć na specjalnie skonstruowanym filmie, który wyświetliliśmy rodzicom podczas Finału Programu- na zajęciach otwartych.

Ścieżka edukacyjna

opublikowane: 13 cze 2019, 22:35 przez Przedszkole Karlino

W dniu 12 czerwca przedszkolaki miały okazję uczestniczyć, jak co roku w ścieżce edukacyjnej. Na boisku i w części parku podziwialiśmy wozy bojowe m.in. Straży Pożarnej, Straży Ochrony Kolei, Straży Miejskiej i wielu innych.  Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji o pracy wszystkich służb. Dodatkowo przestrzegano nas przed zagrożeniami, jakie mogą się przydarzyć podczas wakacji. Bezpiecznych wakacji!