Aktualności

    


Fabryka bombek

opublikowane: przez Przedszkole Karlino

W Dniach 18 listopada i 21 listopada dzieci z najstarszych grup udały się wycieczkę do fabryki bombek ,,Glass Color" w Koszalinie. . Przedszkolaki obserwowały cykl produkcji bombek choinkowych od dmuchania szklanych rurek poprzez srebrzenie, dekorowanie i pakowanie. Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały poszczególne działy fabryki. Mogły zobaczyć, jak z niewielkiego kawałka szkła powstaje piękna, ręcznie zdobiona bombka. Każde dziecko na pamiątkę pobytu w fabryce otrzymało bombkę z własnym imieniem. Wycieczka dostarczyła dzieciom oraz wszystkim uczestnikom niezapomnianych wrażeń i wprowadziła w atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

Przedszkolaki na teatrzyku pt. "Bajki Jana Brzechwy"

opublikowane: przez Przedszkole Karlino

Dnia 20 listopada w Karlińskim Ośrodku Kultury przedszkolaki miały okazję obejrzeć spektakl teatralny pt. "Bajki Jana Brzechwy" Teatru Rozmaitości ,,Gwitajcie". Aktorzy śpiewająco i z dużym zaangażowaniem przedstawili wybrane wiersze Brzechwy. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem oglądali przedstawienie i wspólnie z artystami recytowali znane im wiersze oraz śpiewali piosenki. Dziękujemy za dostarczenie

nam tylu wrażeń i emocji!

Serdecznie zapraszamy

opublikowane: przez Przedszkole Karlino

Zajęcia otwarte w grupie Motylki

opublikowane: 19 lis 2019, 22:09 przez Przedszkole Karlino

Dnia 19 listopada w grupie „Motylki” odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Przedszkolaki z niecierpliwością oczekiwały wizyty swoich najbliższych. Swoją obecnością zaszczyciła nas również pani dyrektor, która z zaciekawieniem obserwowała umiejętności prezentowane podczas występu dzieci.

Tematem przewodnim spotkania było prezentowanie umiejętności wokalno – tanecznych oraz recytatorskich, a także umożliwienie przeżywania pozytywnych efektów własnych działań. Nasi podopieczni chętnie i aktywnie uczestniczyli w występie dając wyraz swojemu zainteresowaniu i zaangażowaniu w działanie.
W miłej i radosnej atmosferze uczestnicy spotkania mieli możliwość wspólnej zabawy, która wszystkim dała dużo radości i satysfakcji.
Dziękujemy za przybycie i wspólną zabawę.

Zajęcia otwarte w grupie Sówek

opublikowane: 19 lis 2019, 22:06 przez Przedszkole Karlino   [ zaktualizowane 20 lis 2019, 10:20 ]

Dnia 12.11.2019 r. w sali Sówek odbyły się zajęcia otwarte z rodzicami z Wspaniałych Rodziców Mam- cykliczne spotkania z rodzicami. Rodzice wspólnie z dziećmi brali udział w zabawach ruchowych przygotowanych przez nauczyciela. Tematem spotkania było utrwalenie wiadomości na temat warzyw i owoców wspólne wykonanie pacynek lub kukiełek z warzyw i owoców zabawy słowne oraz na zakończenie spotkania dzieci mogły zaprezentować swoje umiejętności oraz wykonać karmnik dla ptaszków.

"Czerwony Kapturek"

opublikowane: 15 lis 2019, 10:55 przez Przedszkole Karlino

    "Czerwony Kapturek"
Z okazji obchodzonego Tygodnia Książki dzieci z grupy "Pszczółki" przygotowały przedstawienie pt. "Czerwony Kapturek". Odbiorcami byli młodsi koledzy z grup "Motylki", "Żabki" i "Prosiaczki". Każde dziecko starannie przygotowało się do swojej roli a przygotowana scenografia i kostiumy odzwierciedlały klimat przedstawionej bajki.  Inscenizacja wzbudziła w małych widzach wiele emocji, ale nikt nie obawiał się o bezpieczeństwo Czerwonego Kapturka, bo ta historia zawsze dobrze się kończy. Tego samego dnia po południu dzieci jeszcze raz wcieliły się w bajkowe postaci, dostarczając znakomitym występem wiele przyjemności, wzruszeń, dumy swoim bliskim.

Zebranie z Rodzicami

opublikowane: 14 lis 2019, 06:21 przez Przedszkole Karlino   [ zaktualizowane 15 lis 2019, 04:55 ]

Serdecznie zapraszamy Rodziców/Opiekunów dzieci z grup: Kangurki, Króliczki, Prosiaczki i Żabki na zebranie z nauczycielami, które odbędzie się 20. listopada (środa) o godz. 16:00 w salach poszczególnych oddziałów. 
Zebranie w grupach: Kłapouszki, Tygryski, Puchatki, Pszczółki, Biedronki i Sówki, które odbędzie się 21 listopada (czwartek) o godz. 16:00 w swoich  salach  oraz zebranie w grupie Motylki odbędzie się 20. listopada o godz. 13:00 w sali oddziału.

Serdecznie zapraszamy

opublikowane: 13 lis 2019, 06:36 przez Przedszkole Karlino   [ zaktualizowane ]


Wyniki konkursu plastycznego promującego czytanie

opublikowane: 8 lis 2019, 11:03 przez Przedszkole Karlino

Wyniki konkursu

Drodzy Rodzice! Z przyjemnością informujemy, iż konkurs plastyczny na plakat promujący czytanie został rozstrzygnięty. Wszystkich, który wzięli udział w konkursie odwiedził 8 listopada podczas dnia postaci z bajek Minonek, który pomagał wręczać drobne upominki. Jury oceniło wszystkie prace i wyłoniło następujących laureatów: I miejsce w kategorii wiekowej 3-4lata: Filip Rzewnik II miejsce w kategorii wiekowej 3-4lata: Amelia Peplińska III miejsce w kategorii wiekowej 3-4lata: Alicja Wojda, Oliwia Chemperek oraz Bartosz Strzelecki I miejsce w kategorii wiekowej 5 lat: Pola Koziak oraz Antoni Damrat II miejsce w kategorii wiekowej 5 lat: Maja Marcinkowska, Maja Orlik oraz Agata Siwka III miejsce w kategorii wiekowej 5 lat: Hanna Babiarz oraz Grzegorz Trojanowski I miejsce w kategorii wiekowej 6 lat: Szymon Majchrzak II miejsce w kategorii wiekowej 6 lat: Maciej Piotrowski III miejsce w kategorii wiekowej 6 lat: Stanisław Szudy oraz Wojciech Maliński Wystawa wszystkich prac konkursowych znajduje się w budynku na ulicy Moniuszki, zapraszamy do odwiedzin i jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim za aktywny udział w konkursie!

Tydzień Książki

opublikowane: 8 lis 2019, 10:48 przez Przedszkole Karlino   [ zaktualizowane 12 lis 2019, 03:57 ]

Od 4 do 8 listopada w przedszkolu trwał Tydzień Książki. Podczas tego tygodnia wszystkie dzieci mogły się pochwalić w przedszkolu swoimi ulubionymi książeczkami. Rozmawialiśmy też o tym, jak powstaje książka oraz tworzyliśmy prace plastyczne związane z tą tematyką. Chętni rodzice mogli włączyć się w naszą akcję czytając swoją ulubioną bajkę z dzieciństwa- serdecznie dziękujemy!! Tydzień książki zakończył się dniem postaci z bajek podczas którego dzieci mogły wcielić się w rolę swoich ulubionych bajkowych postaci, podczas tego dnia rozstrzygnięty został również konkurs plastyczny a wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomem i małym upominkiem.

1-10 of 35