Aktualności - Przedszkole

Akcja Sprzątania Świata

opublikowane: 22 wrz 2018, 09:18 przez Przedszkole Karlino   [ zaktualizowane 22 wrz 2018, 09:20 ]

W miesiącu wrześniu odbywa się Ogólnopolska Akcja Sprzątania Świata, w której jak co roku udział bierze również nasze przedszkole. 21. września dzieci wraz z paniami wyposażone w worki oraz rękawiczki, ochoczo przystąpiły do działania. Zanim to jednak nastąpiło, dzieci wzięły udział w rozmowie dotyczącej konieczności segregacji odpadów oraz poznały kolory pojemników do których należy wrzucać posortowane śmieci. Wyposażone w taką wiedzę, nie miały najmniejszych problemów z wykonaniem powierzonych zadań. Przedszkolaki z oddziałów przy ul. Moniuszki oczyszczały z odpadów ogród przedszkolny, natomiast starsze dzieci z oddziałów przy ul. Traugutta wyruszyły w teren. Dzieci były pełne entuzjazmu i prześcigały się w noszeniu worków, oczywiście pamiętając o segregacji. Wszystkie spisały się na medal, za co każda z grup otrzymała pamiątkowy dyplom. Akcja miała na celu wzbudzanie poczucia odpowiedzialności wobec przyrody oraz konieczności ochrony środowiska.

Dzień Przedszkolaka

opublikowane: 22 wrz 2018, 03:14 przez Przedszkole Karlino   [ zaktualizowane 23 wrz 2018, 11:49 ]

,,Ahoj przygodo! Czyli piracki ,,Dzień Przedszkolaka"- pod takim hasłem nasza placówka obchodziła w tym roku to szczególne święto. 20. września sale naszego przedszkola zamieniły się w bezkresny ocean, a same przedszkolaki w najprawdziwszych piratów, którzy musieli wykazać się nie lada sprawnościami. Panie przygotowały dla dzieci mnóstwo zabaw i atrakcji, nie mogło zabraknąć najważniejszej z nich, czyli poszukiwania skarbu. Nasze przedszkolaki, wykazały się nie lada sprytem i ze wszystkimi zadaniami poradziły sobie wyśmienicie! Dzieci udowodniły tym samym, że zasługują na miano prawdziwych piratów. Ach, co to był za dzień...Ahoj piraci!

Spektakl pt.,, Bajka do zjedzenia"

opublikowane: 18 wrz 2018, 10:30 przez Przedszkole Karlino

Dnia 18.09.2018 r. dzieci z naszego przedszkola miały okazję obejrzeć spektakl pt. ,, Bajka do zjedzenia", który odbył się w Karlińskim Ośrodku Kultury. Przedszkolaki przypomniały sobie wiadomości dotyczące tego co warto jeść a czego się wystrzegać, jak prawidłowo się odżywiać oraz dlaczego tak ważny jest ruch. Po zakończeniu występu nasi podopieczni wrócili do swoich sal naładować swoje "moce" jedząc warzywa i owoce! :)
Dziękujemy aktorom za przybycie oraz świetną zabawę!

Zebranie dla Rodziców dzieci ze żłobka

opublikowane: 18 wrz 2018, 09:10 przez Przedszkole Karlino

Serdecznie zapraszamy Rodziców wszystkich grup żłobkowych na zebranie, które odbędzie się 27.09.2018 o godz.16.30

Międzynarodowy Dzień Kropki

opublikowane: 16 wrz 2018, 11:56 przez Przedszkole Karlino   [ zaktualizowane 18 wrz 2018, 10:15 ]

14 września w grupie Biedronek świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Tego dnia, wszystkie dzieci przyszły do przedszkola w "kropkowych" kreacjach. Obchody tego dnia rozpoczęliśmy od poznania dziewczynki imieniem Vashti, której historia stworzona przez Petra Reynolda była inspiracją do powstania tego święta. Następnie, wszystkie dzieci mogły opowiedzieć o swoim talencie oraz mocnych stronach. Nie brakowało również "kropkowych" zabaw, poszukiwań i pracy plastycznej, rozbudzającej dziecięcą kreatywność :)

AKADEMIA MLUKSIAKÓW

opublikowane: 11 wrz 2018, 07:51 przez Przedszkole Karlino

Z życzeniami w Wiosce Dziecięcej SOS

opublikowane: 10 wrz 2018, 12:59 przez Przedszkole Karlino   [ zaktualizowane 18 wrz 2018, 10:16 ]

Z życzeniami w Wiosce Dziecięcej SOS

7 wrzesnia, Króliczki jako przedstawiciele społeczności przedszkolnej wybrały się do Wioski Dziecięcej SOS w Karlinie, podarować drobny upominek oraz złożyć im najserdeczniejsze życzenia.

Pierwsza pomoc

opublikowane: 6 wrz 2018, 10:48 przez Przedszkole Karlino   [ zaktualizowane 6 wrz 2018, 10:55 ]

W związku ze zbliżającym się Międzynarodowym Dniem Pierwszej Pomocy grupę Biedroneczek odwiedził wyjątkowy gość.  Pani Agnieszka Lazar przybliżyła dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa oraz przede wszystkim uczyła jak reagować, gdy zobaczymy kogoś nieprzytomnego. Najcenniejsze okazały się zajęcia praktyczne, w których dzieci same mogły ćwiczyć udzielanie pierwszej pomocy na fantomach oraz przyjmowanie pozycji bocznej bezpiecznej. Dziękujemy za zdobytą wiedzę, którą z biegiem lat będziemy utrwalać i doskonalić.W związku ze zbliżającym się Międzynarodowym Dniem Pierwszej Pomocy grupę Biedroneczek odwiedził wyjątkowy gość.  Pani Agnieszka Lazar przybliżyła dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa oraz przede wszystkim uczyła jak reagować, gdy zobaczymy kogoś nieprzytomnego. Najcenniejsze okazały się zajęcia praktyczne, w których dzieci same mogły ćwiczyć udzielanie pierwszej pomocy na fantomach oraz przyjmowanie pozycji bocznej bezpiecznej. Dziękujemy za zdobytą wiedzę, którą z biegiem lat będziemy utrwalać i doskonalić.

WYKAZ KART PRACY NA ROK SZKOLNY 2018/2019

opublikowane: 18 lip 2018, 04:04 przez Przedszkole Karlino   [ zaktualizowane 3 wrz 2018, 10:55 ]

• KANGURKI- wychowawca: Marta Ruskowiak- „Kolorowy start z plusem. 6-latek”. Wyd. Mac.

• KRÓLICZKI- wychowawca: Barbara Jaworska- „Kolorowy start z plusem. 6-latek”. Wyd. Mac.

• PUCHATKI- wychowawca: Agnieszka Pizon-  „Plac zabaw. 4-latek”. Wyd. WSiP.

• KŁAPOUSZKI- wychowawca: Magdalena Kukułka- „Plac zabaw. 4-latek”. Wyd. WSiP.

• TYGRYSKI- wychowawca: Marlena Orlik-„Plac zabaw. 4-latek”. Wyd. WSiP.

• PSZCZÓŁKI- wychowawca: Agata Wojda-„Plac zabaw. 5-latek”. Wyd. WSiP.

• BIEDRONKI- wychowawca: Anna Mosicka-„Kolorowy start. 5-latek”. Wyd. Mac.

• SÓWKI- wychowawca: Monika Kalitkiewicz-„Olek i Ada. 6-latek. Poziom B plus”. Wyd. Mac. (dla dzieci sześcioletnich, rok ur.2012)

Olek i Ada. 5-latek. Poziom B”.Wyd. Mac. (dla dzieci pięcioletnich, rok urodzenia 2013)